hashimaru

Perly

hashimaru

Perly, perlové náhrdelníky, diamantové perlové šperky

V klenotnictví Köttner můžete vybrat z kolekcí proslulé japonské značky Hashimaru, která se prodejem a pěstováním perel zabývá již několik generací. Zakladatelem značky Hashimaru byl jeden z nejpovolanějších odborníků Taisei Hashimaru, diplomovaný doktorátem z mořské biologie na prestižní tokijské univerzitě a dlouholetý předseda celosvětového cechu pěstitelů a obchodníků s perlami. Všechny perly značky Hashimaru podléhají přísnému třídícímu procesu, takže zákazník získává vždy jen ty nejlepší perly.

Využijte jedinečné možnosti

V naší zlatnické dílně pro Vás vytvoříme krásný perlový šperk přesně podle Vaší představy.

Perly Hashimaru:

Akoya – patří k nejklasičtějším, vypěstovány jsou v perlorodkách nesoucí jméno Akoya přímo v Japonsku. Běžná velikost kultivovaných Akoya perel je 3-10 mm, vypěstování jedné perly trvá od 6 měsíců do 2 let podle velikosti. Barevná škála je od jemně smetanové, bělavo-růžové, champagne až k stříbrno šedé. Známé jsou pro svůj neobvyklý lesk a bohatou barvu.
Pokračovat ve čtení »

South sea – Královna perel, tak jsou nazývány kultivované perly, které pochází z teplých tzv. Jižních moří kolem Austrálie, Indonésie, Filipín a jihovýchodní Asie, a to převážně pro svou velikost a mocnost. Běžná velikost je kolem 8mm, výjimkou ale není ani 17 či 22mm. Vypěstování perly trvá od 1,5 do 3 let v závislosti na velikosti. Barevná škála je od stříbrno-bílé, bělavo-růžové k champagne až k tmavě zlatým odstínům.

Tahiti – Jedná se o černé odstíny kultivovaných perel z Jižních moří a patří mezi jediné kultivované perly, které se pyšní černou barvou. Ta se může objevovat v různých odstínech od tmavě šedé po zeleno-šedou až k baklažánové. Nejběžnější barvou Tahiti perel je tmavě antracitová.

Sladkovodní kultivované perly, jejich velikost je od 2mm do 10mm, doba vypěstování jedné perly je od 1,5 do 4 let, barevná škála kultivovaných perel se pohybuje v různých přirozených odstínech od bílé až pro hnědo-fialovou.

«

Galerie